pegasus.media.pl

Pełna wersja: Zarabianie na fotografii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Dążenie do tego, aby największa pasja przeobraziła się w lukratywne źródło dochodu to utopia wielu fotograficznych pasjonatów. Czynników decydujących o powodzeniu tej misji jest jednak bardzo wiele.
Przede wszystkim, bez odpowiedniego przygotowania, solidnego zaplecza, które sprawi, że nasze fotografie będą absolutnie wyjątkowe, nie mamy żadnych szans. Wobec tego, jak w każdej innej dziedzinie, liczy się praktyka, następnie praktyka i jeszcze raz ona, ale okraszona niezłym pomysłem na swoje zdjęcia i siebie w tym wszystkim.
W XXI wieku rynek fotograficzny jest tak bardzo przepełniony, że bez iskry wyjątkowości, nie wybijemy się z tłumu dobrych, przeciętnych, doskonałych lub samozwańczych fotografów. Żeby zaistnieć, trzeba działać, reprezentując jednocześnie dosyć wysoki poziom. Wzięty zawodowy fotograf współpracuje z wszelkimi markami, osobami prywatnymi, z każdym, kto potrzebuje oprawy fotograficznej. Zarabia również na prowadzeniu warsztatów, notabene będących świetną opcją dla początkujących.
Możemy być pewni, że wchodząc na rynek, to my będziemy musieli stanąć na rzęsach, zabiegając o pierwszego klienta, długoterminową współpracę, cokolwiek, co pozwoli firmie utrzymać się na powierzchni. Będzie trzeba udowodnić, że współpraca z nami to świetny wybór. Każdy początkujący fotograf musi zbudować własną sieć kontaktów. Własną baza klientów i niezastąpiona "poczta pantoflowa" to gwarancja na w miarę gładki start.
Oczywiście, wiele również zależy od rodzaju świadczonych usług. Inaczej bowiem wygląda praca fotografa ślubnego i fotografa modowego. Niezależnie od tego, w jakiej fotografii chcemy się realizować, należy pamiętać, że tylko regularna praktyka może wzmocnić naszą pozycję oraz umiejętności.