Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 6
» Najnowszy użytkownik: Wagabunda
» Wątków na forum: 43
» Postów na forum: 43

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Gdańsk - zwiedzanie miast...
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Wagabunda
10-09-2022, 10:13 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 140
Rejs jachtem Norda -Gdyni...
Forum: Kawiarenka
Ostatni post: Captain Kidd
10-03-2022, 11:53 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 81
Szwedzkie atrakcje - Upps...
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Captain Kidd
06-16-2022, 05:44 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 319
Atrakcyjne domeny na afte...
Forum: Kawiarenka
Ostatni post: Karbowy
06-10-2022, 03:00 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 262
Finlandia - co warto zoba...
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Captain Kidd
06-02-2022, 08:57 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 567
Co warto zobaczyć w Gdańs...
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Wagabunda
05-16-2022, 10:07 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 389
Co warto zobaczyć w Gdyni...
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Wagabunda
05-15-2022, 10:43 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 350
Mierzeja Helska i jej atr...
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Wagabunda
05-14-2022, 11:15 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 398
Nadbałtycki kurort - Sopo...
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Wagabunda
05-13-2022, 08:46 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 388
Sztokholmskie atrakcje
Forum: Strefa globtroterów
Ostatni post: Captain Kidd
05-12-2022, 07:58 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 390

 
  Gdańsk - zwiedzanie miasta
Napisane przez: Wagabunda - 10-09-2022, 10:13 AM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi

[Obrazek: wyspa-spichrzow.1.jpg]

Planujesz swoją podróż do Gdańska? Jednak nie wiesz, co tak naprawdę warto, w nim zobaczyć a nie chcesz, przecież zmarnować swojej okazji na zwiedzenie i poznanie tego miasta, jakim jest Gdańsk? Nic się nie martw, zapoznaj, się z tym artykułem a poznasz najważniejsze punkty, które warto zobaczyć w miejscowości Gdańsk.

- Brama Wyżynna
Brama ta przed wieloma laty stanowiła tak naprawdę główny wjazd do Gdańska. Naprzeciw tej o to bramy znajdował się most zwodzony, a tuż obok kładki dla pieszych. Brama Wyżynna w Gdańsku, wciąż zachwyca swoją bogatą historią, bogatymi zdobieniami, ale i rzeźbami.

- Ulica Długa
Ulica Długa to ta jedna z najbardziej znanych ulic w Gdańsku. Znajduje się w centrum, ale i jest główną ulicą, którą zwiedzają wiele tysięcy turystów co roku. Posiada wiele restauracji pomników atrakcji, ale i różnorodnych sklepów z pamiątkami.

- Wyspa Spichrzów w Gdańsku
Wyspa Spichrzów w Gdańsku położona jest pomiędzy Motławą a jej przekopem – Nową Motławą. Leży w centrum Śródmieścia, od wschodu połączona z Długimi Ogrodami poprzez Most Stągiewny, od południa ze Starym Przedmieściem, od zachodu poprzez Most Krowi i Most Zielony z Głównym Miastem.
W 1945 wyspa została prawie całkowicie zniszczona podczas walk między Wehrmachtem i Armią Czerwoną. Wojnę przetrwały tylko trzy spichlerze: Steffen, Deo i Wisłoujście.

- Fontanna Neptuna
Idąc, już w kierunku ulicy Długiej warto, jeszcze wspomnieć, że w jej połowie znajduje się naprawdę bardzo duży pomnik Neptuna, który jest, wykonany jako Fontanna a w lecie można, zobaczyć jak płynie tamtędy woda.

- Ulica Mariacka
To kolejna znana bardzo dobrze ludziom i turystą zza granicy ulica w Gdańsku. Jest tam pełno sklepów, atrakcji takich jak płynięcie statkiem, muzeum na statku, ale najważniejsze atrakcje na tej ulicy to Zielona Brama, ale i bardzo piękny Żuraw, który jest już zabytkiem ze średniowiecznej Europy.

Wydrukuj tę wiadomość

  Rejs jachtem Norda -Gdynia-Gdańsk-Jastarnia-Gdynia
Napisane przez: Captain Kidd - 10-03-2022, 11:53 AM - Forum: Kawiarenka - Brak odpowiedziRejs jachtem Norda - 23-24.06.2002 r. - Gdynia-Gdańsk-Jastarnia-Gdynia

Wydrukuj tę wiadomość

  Szwedzkie atrakcje - Uppsala
Napisane przez: Captain Kidd - 06-16-2022, 05:44 PM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi


Kraje skandynawskie wabią nas przyrodniczymi skarbami oraz miastami, na terenie których czeka na nas wiele ciekawych zabytków.
Szwecja to jeden z ciekawszych kierunków wypraw dla tych, których zafascynowała Skandynawia, a wycieczki po jej terenie mogą każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.
Co warto zobaczyć w tym kraju? Biura podróży, które Szwecji poświęcają coraz więcej uwagi, bardzo chętnie organizują wycieczki na teren tak ciekawego miasta, jakim jest Uppsala.
Uppsala nie bez powodu cieszy się tak wielką popularnością wśród turystów oraz zainteresowaniem znanych biur podróży. Jest to przecież jedno z najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Szwecja.
Co warto zobaczyć w takcie wycieczki po tym mieście?
Uppsala to z jednej strony ciekawe tereny współczesnego centrum, z drugiej - Gamla Uppsala, czyli punkt, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród turystów.
Z jakich względów to Gamla Uppsala staje się najważniejszym punktem w programie wycieczki po tej części Szwecji? To tu znajdują się słynne kurhany królewskie, pochodzące z VI wieku. Są one nie lada gratką dla każdego miłośnika kultury skandynawskiej oraz historii, której odkrywanie w tej części Szwecji dla każdego stanie się wspaniałą przygodą.

Wydrukuj tę wiadomość

  Atrakcyjne domeny na aftermarket.pl - tallshipsraces.net
Napisane przez: Karbowy - 06-10-2022, 03:00 PM - Forum: Kawiarenka - Brak odpowiedzi

Wydrukuj tę wiadomość

  Finlandia - co warto zobaczyć?
Napisane przez: Captain Kidd - 06-02-2022, 08:57 AM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi

Pomimo tego, że Finlandia znajduje się dość blisko Polski to jest nadal dość tajemniczym krajem i nieznanym zakątkiem gdzieś na obrzeżach Europy. Kojarzy się najczęściej z dużą ilością śniegu, reniferami i Świętym Mikołajem, ale turystów przyciągają też piękne, majestatyczne lasy, oszałamiające krajobrazy, dziewicza przyroda i krystaliczne jeziora. Może właśnie to sprawia, że Finlandia ma taki „nieziemski” i magiczny charakter.
Wycieczki w Finlandii odbywają się zarówno latem jak i zimą. W cieplejszych miesiącach warto wybrać się do jednego z letnich domków, aby popływać, łowić ryby, grillować i korzystać z sauny. Finlandia jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a także do odpoczynku na łonie przyrody. Każdy kto pragnie uciec od zgiełku miasta i pobyć w samotności z pewnością poczuje się tam idealnie. Na turystów czekają tutaj również liczne sporty zimowe, cudowne zorze polarne, jazda psim zaprzęgiem i wioska Mikołaja. To kraj, w którym można doświadczyć prawdziwej srogiej zimy z baśniowymi widokami. Nie brakuje tutaj także ciekawych zabytków, a historia i kultura fińska jest dość specyficzna i wyjątkowa na tle całej Europy. Finowie w przeciwieństwie do większości Europejczyków pochodzą od ludów ugrofińskich i posiadają zupełnie odmienny język.
Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata? Na jakich atrakcjach warto skupić uwagę?

[Obrazek: helsinki-1.jpg]

Helsinki – miasto pełne skarbów
Ciekawym doświadczeniem dla każdego, kto odwiedza Finlandię, może się okazać wizyta w Helsinkach. To ciekawe miasto, które zasługuje na większe zainteresowanie ze strony turystów. Tu, nad wodami Zatoki Fińskiej, każdy z nas może spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób, ciesząc się pięknymi widokami oraz ciekawą architekturą. Ciekawie prezentuje się tu Pałac Prezydencki z końca XIX stulecia oraz Wielka Cerkiew Świętego Mikołaja. W mieście tym warto zwiedzić również takie obiekty, jak Narodowe Muzeum Finlandii oraz Muzeum Miasta Helsinek.

Hameenlinna – nie tylko zamek
Miasto Hameenlinna stało się atrakcyjnym celem wycieczki dla niejednego miłośnika historii. Najważniejszym zabytkiem jest tu potężny zamek, mogący się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Ta obronna budowla sprawdza się dziś doskonale jako siedziba Muzeum Historycznego, z którego zbiorami z pewnością warto się zapoznać. W mieście tym warto zwiedzieć również Muzeum Sztuki Fińskiej, które stanie się idealnym miejscem dla każdego miłośnika malarstwa.

Lahti – stolica sportów zimowych
Dla tych, którzy interesują się sportami zimowymi, jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po Finlandii będzie Lahti. Ta miejscowość znana jest z organizacji międzynarodowych zawodów narciarskich, które przyciągają i szeroką publikę, i wielu wspaniałych sportowców. Co można tu zobaczyć? Słynne trasy zjazdowe, wielkie lodowisko oraz skocznie narciarskie, które stały się wizytówkami tej miejscowości.

Oulu i skarby finlandzkiego wybrzeża
Oulu to jedna z najpiękniejszych miejscowości w północnej części Finlandii. Bagienne okolice robią tu wrażenie, podobnie jak piękne wybrzeże, wzdłuż którego można spacerować do woli. W mieście tym nie brak malowniczych zakątków oraz miejsc, które mogą stać się idealnym celem podróży dla osób marzących o beztroskim wypoczynku.

Park Narodowy Lemmenjoki, znany ze spędów reniferów, malownicze jezioro Nasi czy potężna twierdza Suomenlinna – oto kolejne atrakcje, z powodu których warto wybrać się na teren Finlandii. Ten kraj zachwyca, a że biura podróży powoli odkrywają jego turystyczny potencjał, przybywa ciekawych ofert związanych z odkrywaniem jego piękna.

Wydrukuj tę wiadomość

  Co warto zobaczyć w Gdańsku?
Napisane przez: Wagabunda - 05-16-2022, 10:07 AM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi

[Obrazek: amber.jpg]

Gdańsk jest atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla wszystkich miłośników historii i pięknej architektury. Tu z cennymi pamiątkami z dawnych czasów spotkać się można niemal na każdym kroku, choć ważną rolę na turystycznym planie tego miasta zajmują też te obiekty, które przypominają o najnowszych dziejach Polski. Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

Gdańsk może się pochwalić cennymi zabytkami dawnej architektury, dzięki którym wiemy, jak ważnym i bogatym miastem był on w przeszłości. Spacer po Długim Targu to jedna z ciekawszych atrakcji dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać w pięknym otoczeniu.
Potężna katedra, Dwór Artusa, liczne bramy miejskie oraz Żuraw – oto atrakcje, które mogą oczarować każdego gościa. Warto też odwiedzić tak ważne z punktu widzenia polskiej historii miejsce, jakim jest Westerplatte oraz zajrzeć do Muzeum II Wojny Światowej.

Jednym z tych miejsc, których podczas wizyty w Gdańsku nie można pominąć, jest Europejskie Centrum Solidarności. Wzniesione tuż przy znanej doskonale Stoczni Gdańskiej, jest wyjątkowym miejscem. Tu każdy z nas może zdobyć wiele cennych wiadomości na temat polskiej historii, a jednocześnie posłuchać ciekawych opowieści miejscowych przewodników.

24 lipca 2021 roku, po 15 latach działalności w Zespole Przedbramia, czyli w Katowni i Wieży Więziennej, gdańskie Muzeum Bursztynu zostało przeniesione do wyremontowanego, przystosowanego do muzealnych ekspozycji Wielkiego Młyna na gdańskim Starym Mieście.
Ten największy młyn średniowiecznej Europy, wzniesiony został ok. 1350 roku przez Krzyżaków.
Obecnie powierzchnia wystawiennicza Muzeum Bursztynu w nowej lokalizacji, zwiększyła się trzykrotnie, i wynosi prawie tysiąc metrów kwadratowych.
Warto poświęcić kilka godzin, aby zapoznać się  z wystawą stałą Muzeum Bursztynu, gdzie poznamy historię bursztynnictwa w Polsce, właściwości bursztynu jak i sposoby jego pozyskiwania i obróbki.

Zaplanowanie dłuższej wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Gdańsk, nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów. Tanie noclegi można tu znaleźć bez przeszkód o każdej porze roku, a sprawnie działająca komunikacja miejska sprawia, że przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi zabytkami nikomu nie powinno sprawić większych trudności.

Wydrukuj tę wiadomość

  Co warto zobaczyć w Gdyni?
Napisane przez: Wagabunda - 05-15-2022, 10:43 AM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi

[Obrazek: gdynia.jpg]

To portowe miasto ma wiele uroku, a wycieczki po tego terenie mogą się okazać nie lada przygodą dla miłośników moderny.
Choć Gdynia jest bardzo młodym miastem, turyści odwiedzający jej teren z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?
Najważniejszym punktem na turystycznym planie Gdyni jest Molo Południowe. Spacery po jego terenie są obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż to właśnie tutaj czekają najwspanialsze atrakcje tego miasta. Molo Południowe to przede wszystkim słynne okręty, które udostępniono do zwiedzania.
Wizyta na pokładzie ORP „Błyskawica” lub możliwość zwiedzenia „Daru Pomorza” to wspaniała przygoda dla każdego. Przy Molo Południowym czekają i inne ciekawostki. Jedną z nich jest słynne Akwarium Morskie, w którym można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat Bałtyku oraz żyjących w nim zwierząt. Zachwyca też Muzeum Marynarki Wojennej, które może się pochwalić wieloma cennymi eksponatami.
Dla miłośników stylu modernistycznego nie lata przygodą mogą się z kolei okazać spacery Szlakiem Moderny. Domów utrzymanych w tym stylu jest tu sporo, a każdy z nich urzeka swą formą oraz ciekawymi rozwiązaniami. Pomnik Ludzi Morza, Muzeum Miasta Gdyni – oto kolejne atrakcje, z jakimi można się spotkać podczas zwiedzania tego miasta.
Wycieczki po Gdyni to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu nad morzem. Tanie noclegi można tutaj znaleźć bez przeszkód, zatem rosnące zainteresowanie turystów pobytem w tym mieście nie powinno nikogo dziwić. Gdynia zasługuje na uwagę, i choć zabytków jest tu niewiele, nuda nikomu tutaj nie grozi.

Wydrukuj tę wiadomość

  Mierzeja Helska i jej atrakcje
Napisane przez: Wagabunda - 05-14-2022, 11:15 AM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi

[Obrazek: port-hel.jpg]

Mierzeja Helska już dawno podbiła serca letników i turystów. Ci, którzy lubią wodę, na Helu znajdą z pewnością idealne miejsce do wypoczynku. Świetne warunki dla turystów sprawiają, że na ten skrawek lądu wcinający się pomiędzy Bałtyk a Zatokę Pucką przybywa każdego roku tłum spragnionych wypoczynku letników.
Jakie atrakcje czekają tu na nich?
Miłośnicy plażowania z pewnością docenią Hel, Jastarnię oraz słynne Chałupy. Z pewnością nie braknie tu również atrakcji dla tych, którzy lubią zwiedzać i poznawać miejscową kulturę oraz historię.
Wiele atrakcji czeka na turystów w samym Helu – najważniejszym mieście na mierzei. Tu działa i słynne Muzeum Rybackie, i najważniejsza z nowych atrakcji regionu – słynne fokarium. Jastarnia również zasługuje na uwagę. Tu także mieści się Muzeum Rybackie, dużą atrakcją jest również zachowana w tej miejscowości zabytkowa chałupa rybacka.
Mierzeja Helska to jednak nie tylko rybactwo poznawane dzięki wystawom w muzeach. Ci, którzy chcą zobaczyć współczesnych rybaków przy pracy koniecznie powinni odwiedzić rybackie porty, które znajdują się i w Helu, i w Jastarni. Na uwagę zasługuje również port rybacki, który można zobaczyć w Kuźnicy.

Wydrukuj tę wiadomość

  Nadbałtycki kurort - Sopot
Napisane przez: Wagabunda - 05-13-2022, 08:46 PM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi

[Obrazek: baltic-beach.jpg]

Czy udane wakacje muszą się wiązać z dalekimi podróżami? Nie. Kto chce spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, ten może postawić na wypoczynek na terenie jednego z polskich kurortów nad Bałykiem. Jaką miejscowość warto wybrać? Liczne atrakcje, dobre zagospodarowanie oraz łatwość, z jaką można tu znaleźć noclegi, to czynniki, dzięki którym ważnym ośrodkiem wielu turystycznych wypraw stał się Sopot. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas?
Sopot to przede wszystkim atrakcje związane z morzem. Piękne plaże oraz najdłuższe w Europie molo - oto symbole tego kurortu. Kto spędzi tu wczasy, ten będzie mógł się nacieszyć najpiękniejszymi widokami na terenie Zatoki Gdańskiej. Kusi też słynny Krzywy Domek, Monciak oraz Opera Leśna, znana jako miejsce organizacji wielu imprez – szczególnie w okresie wakacji. Dzięki temu w Sopocie na nudę nikt nie może narzekać, a osoby, które znajdą tu dla siebie noclegi, z pewnością miło i pożytecznie spędzą tu wolny czas.
Wczasy nad Bałtykiem do idealna propozycja dla tych, którzy stawiają na polskie atrakcje i którzy chcą miło spędzić czas, bez konieczności wybierania się w długą, daleką podróż. W takich miejscowościach, jak opisany już Sopot, każdy z nas szybko przekona się o jednym - nad Bałtykiem można doskonale wypocząć, a czas spędzony w tym miejscu z pewnością nie będzie czasem straconym.

Wydrukuj tę wiadomość

  Sztokholmskie atrakcje
Napisane przez: Captain Kidd - 05-12-2022, 07:58 PM - Forum: Strefa globtroterów - Brak odpowiedzi


Nazywany Wenecją Północy, jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski. Sztokholm to ciekawa kultura, wspaniała historia, piękna architektura i ciekawe muzea. Na jakie atrakcje warto postawić w czasie wycieczki po szwedzkiej stolicy? Oto obiekty, którym znane biura podróży poświęcają najwięcej uwagi.
Jedną z najwspanialszych perełek architektury w Sztokholmie stał się ratusz. Jego wieża od blisko stu lat zajmuje miejsce bardzo ważne w miejskiej panoramie, a piękne wnętrza przyciągają skutecznie uwagę gości z całego świata. To miejsce jest też ważne z innego względu. Warto pamiętać, że to właśnie tu rozgrywają się najważniejsze wydarzania związane z przyznawaniem Nagrody Nobla. Kolejna atrakcja, z której Sztokholm może być wyjątkowo dumny, to skansen. Założony w 1891 roku, jest najstarszą placówką muzealną pod gołym niebem w całej Europie. Kto w czasie wycieczki po mieście odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł zapoznać się z dawną architekturą poszczególnych regionów państwa szwedzkiego. To idealne miejsce dla tych, dla których Szwecja to nie tylko piękne zabytki, ale i wyjątkowa kultura.
A co z miłośnikami historii? Dla nich Sztokholm to przede wszystkim tak cenny zabytek, jakim jest królewski okręt „Vasa”. Okręt ten pochodzi z XVII wieku. Wydobyty z morskiego dna w latach 60-tych XX wieku, szybko stał się jedną z ważniejszych atrakcji na terenie Szwecji. Turyści chętnie zwiedzają ten niezwykły zabytek, który stał się samodzielną placówką muzealną. Jedno jest pewne - zwiedzenie tego obiektu na każdym może zrobić wyjątkowe wrażenie.
Sztokholm ma się czym pochwalić, a wizyta w stolicy Szwecji dla każdego z nas może się stać wspaniałą przygodą.
Atrakcji jest tu sporo, a samo miasto może oczarować gości swoimi kontrastami. Z jednej strony jest to nowoczesny, tętniący życiem ośrodek miejski, z drugiej – miasto pełne cennych zabytków, na terenie którego z historią można się spotkać niemal na każdym kroku.
W trakcie wycieczki po tym mieście można zwiedzić Stare Miasto – jedną z najpiękniejszych starówek, jakimi zadziwi turystów Szwecja.
Sztokholm to również pełne zieleni parki, wspaniałe widoki na nabrzeże oraz nowoczesne centra handlowe.

Wydrukuj tę wiadomość