pegasus.media.pl
Microstock czyli banki zdjęć - Wersja do druku

+- pegasus.media.pl (http://www.pegasus.media.pl)
+-- Dział: Off-topic (http://www.pegasus.media.pl/forum-off-topic-7)
+--- Dział: Foto Tok (http://www.pegasus.media.pl/forum-foto-tok-12)
+--- Wątek: Microstock czyli banki zdjęć (/temat-microstock-czyli-banki-zdjec-33)Microstock czyli banki zdjęć - Grzegorz - 05-01-2022


Microstock czyli banki zdjęć umożliwiają zarabianie na jednej z najbardziej popularnych pasji – fotografii. Jest to bardzo proste. Wystarczy znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom bank zdjęć, jeśli jest to wymagane przejść proces weryfikacyjny przesłanych swoich fotografii, które zostaną ocenione.
Na tej podstawie zostaniemy dopuszczeniu do programu lub odrzuceni. Jeśli nie jest to wymagane to trzeba się zarejestrować, a potem wgrać swoje zdjęcie.
W przypadku odrzucenia zdjęcia można spróbować wgrać inne lepszej jakości, a w przypadku pozytywnej weryfikacji zdjęcie trafia do sprzedaży. Nasze zdjęcie może zostać sprzedane wielokrotnie lub na wyłączność za większe pieniądze, to określa sam użytkownik po wgraniu zdjęcia. Warto dodać, że banki zdjęć mają różne wymagania. Jedne przyjmą zdjęcie z komórki ze średnim aparatem, a inne potrafią odrzucić zdjęcie przez najmniejszą niedoskonałość.
Warto poczytać jakie wymagania ma dany microstock zanim zaczniemy wrzucać do niego zdjęcia. Sposobem tym, jak każdym innym można zarobić od paru groszy, aż po kwoty przewyższające standardową wypłatę pracy na etacie. Wszystko zależy od tego jak dobrzy jesteśmy w fotografii i ile czasu przeznaczymy na nasze zdjęcia i ich sprzedaż.