Co warto zobaczyć w Gdańsku?
#1
[Obrazek: amber.jpg]

Gdańsk jest atrakcyjnym kierunkiem wycieczki dla wszystkich miłośników historii i pięknej architektury. Tu z cennymi pamiątkami z dawnych czasów spotkać się można niemal na każdym kroku, choć ważną rolę na turystycznym planie tego miasta zajmują też te obiekty, które przypominają o najnowszych dziejach Polski. Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego miasta?

Gdańsk może się pochwalić cennymi zabytkami dawnej architektury, dzięki którym wiemy, jak ważnym i bogatym miastem był on w przeszłości. Spacer po Długim Targu to jedna z ciekawszych atrakcji dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać w pięknym otoczeniu.
Potężna katedra, Dwór Artusa, liczne bramy miejskie oraz Żuraw – oto atrakcje, które mogą oczarować każdego gościa. Warto też odwiedzić tak ważne z punktu widzenia polskiej historii miejsce, jakim jest Westerplatte oraz zajrzeć do Muzeum II Wojny Światowej.

Jednym z tych miejsc, których podczas wizyty w Gdańsku nie można pominąć, jest Europejskie Centrum Solidarności. Wzniesione tuż przy znanej doskonale Stoczni Gdańskiej, jest wyjątkowym miejscem. Tu każdy z nas może zdobyć wiele cennych wiadomości na temat polskiej historii, a jednocześnie posłuchać ciekawych opowieści miejscowych przewodników.

24 lipca 2021 roku, po 15 latach działalności w Zespole Przedbramia, czyli w Katowni i Wieży Więziennej, gdańskie Muzeum Bursztynu zostało przeniesione do wyremontowanego, przystosowanego do muzealnych ekspozycji Wielkiego Młyna na gdańskim Starym Mieście.
Ten największy młyn średniowiecznej Europy, wzniesiony został ok. 1350 roku przez Krzyżaków.
Obecnie powierzchnia wystawiennicza Muzeum Bursztynu w nowej lokalizacji, zwiększyła się trzykrotnie, i wynosi prawie tysiąc metrów kwadratowych.
Warto poświęcić kilka godzin, aby zapoznać się  z wystawą stałą Muzeum Bursztynu, gdzie poznamy historię bursztynnictwa w Polsce, właściwości bursztynu jak i sposoby jego pozyskiwania i obróbki.

Zaplanowanie dłuższej wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Gdańsk, nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów. Tanie noclegi można tu znaleźć bez przeszkód o każdej porze roku, a sprawnie działająca komunikacja miejska sprawia, że przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi zabytkami nikomu nie powinno sprawić większych trudności.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Co warto zobaczyć w Gdańsku? - przez Wagabunda - 05-16-2022, 10:07 AM

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdańsk - zwiedzanie miasta Wagabunda 0 181 10-09-2022, 10:13 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Szwedzkie atrakcje - Uppsala Captain Kidd 0 347 06-16-2022, 05:44 PM
Ostatni post: Captain Kidd
  Finlandia - co warto zobaczyć? Captain Kidd 0 602 06-02-2022, 08:57 AM
Ostatni post: Captain Kidd
  Co warto zobaczyć w Gdyni? Wagabunda 0 381 05-15-2022, 10:43 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Mierzeja Helska i jej atrakcje Wagabunda 0 432 05-14-2022, 11:15 AM
Ostatni post: Wagabunda

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości