Finlandia - co warto zobaczyć?
#1
Pomimo tego, że Finlandia znajduje się dość blisko Polski to jest nadal dość tajemniczym krajem i nieznanym zakątkiem gdzieś na obrzeżach Europy. Kojarzy się najczęściej z dużą ilością śniegu, reniferami i Świętym Mikołajem, ale turystów przyciągają też piękne, majestatyczne lasy, oszałamiające krajobrazy, dziewicza przyroda i krystaliczne jeziora. Może właśnie to sprawia, że Finlandia ma taki „nieziemski” i magiczny charakter.
Wycieczki w Finlandii odbywają się zarówno latem jak i zimą. W cieplejszych miesiącach warto wybrać się do jednego z letnich domków, aby popływać, łowić ryby, grillować i korzystać z sauny. Finlandia jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a także do odpoczynku na łonie przyrody. Każdy kto pragnie uciec od zgiełku miasta i pobyć w samotności z pewnością poczuje się tam idealnie. Na turystów czekają tutaj również liczne sporty zimowe, cudowne zorze polarne, jazda psim zaprzęgiem i wioska Mikołaja. To kraj, w którym można doświadczyć prawdziwej srogiej zimy z baśniowymi widokami. Nie brakuje tutaj także ciekawych zabytków, a historia i kultura fińska jest dość specyficzna i wyjątkowa na tle całej Europy. Finowie w przeciwieństwie do większości Europejczyków pochodzą od ludów ugrofińskich i posiadają zupełnie odmienny język.
Finlandia to atrakcyjny cel niejednej wycieczki, a każda podróż po tym kraju może się okazać wyjątkową przygodą. Jakie miejsca warto odwiedzić w tej części świata? Na jakich atrakcjach warto skupić uwagę?

[Obrazek: helsinki-1.jpg]

Helsinki – miasto pełne skarbów
Ciekawym doświadczeniem dla każdego, kto odwiedza Finlandię, może się okazać wizyta w Helsinkach. To ciekawe miasto, które zasługuje na większe zainteresowanie ze strony turystów. Tu, nad wodami Zatoki Fińskiej, każdy z nas może spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób, ciesząc się pięknymi widokami oraz ciekawą architekturą. Ciekawie prezentuje się tu Pałac Prezydencki z końca XIX stulecia oraz Wielka Cerkiew Świętego Mikołaja. W mieście tym warto zwiedzić również takie obiekty, jak Narodowe Muzeum Finlandii oraz Muzeum Miasta Helsinek.

Hameenlinna – nie tylko zamek
Miasto Hameenlinna stało się atrakcyjnym celem wycieczki dla niejednego miłośnika historii. Najważniejszym zabytkiem jest tu potężny zamek, mogący się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Ta obronna budowla sprawdza się dziś doskonale jako siedziba Muzeum Historycznego, z którego zbiorami z pewnością warto się zapoznać. W mieście tym warto zwiedzieć również Muzeum Sztuki Fińskiej, które stanie się idealnym miejscem dla każdego miłośnika malarstwa.

Lahti – stolica sportów zimowych
Dla tych, którzy interesują się sportami zimowymi, jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po Finlandii będzie Lahti. Ta miejscowość znana jest z organizacji międzynarodowych zawodów narciarskich, które przyciągają i szeroką publikę, i wielu wspaniałych sportowców. Co można tu zobaczyć? Słynne trasy zjazdowe, wielkie lodowisko oraz skocznie narciarskie, które stały się wizytówkami tej miejscowości.

Oulu i skarby finlandzkiego wybrzeża
Oulu to jedna z najpiękniejszych miejscowości w północnej części Finlandii. Bagienne okolice robią tu wrażenie, podobnie jak piękne wybrzeże, wzdłuż którego można spacerować do woli. W mieście tym nie brak malowniczych zakątków oraz miejsc, które mogą stać się idealnym celem podróży dla osób marzących o beztroskim wypoczynku.

Park Narodowy Lemmenjoki, znany ze spędów reniferów, malownicze jezioro Nasi czy potężna twierdza Suomenlinna – oto kolejne atrakcje, z powodu których warto wybrać się na teren Finlandii. Ten kraj zachwyca, a że biura podróży powoli odkrywają jego turystyczny potencjał, przybywa ciekawych ofert związanych z odkrywaniem jego piękna.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Finlandia - co warto zobaczyć? - przez Captain Kidd - 06-02-2022, 08:57 AM

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdańsk - zwiedzanie miasta Wagabunda 0 140 10-09-2022, 10:13 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Szwedzkie atrakcje - Uppsala Captain Kidd 0 319 06-16-2022, 05:44 PM
Ostatni post: Captain Kidd
  Co warto zobaczyć w Gdańsku? Wagabunda 0 389 05-16-2022, 10:07 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Co warto zobaczyć w Gdyni? Wagabunda 0 350 05-15-2022, 10:43 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Mierzeja Helska i jej atrakcje Wagabunda 0 398 05-14-2022, 11:15 AM
Ostatni post: Wagabunda

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości