Gdańsk - zwiedzanie miasta
#1
[Obrazek: wyspa-spichrzow.1.jpg]

Planujesz swoją podróż do Gdańska? Jednak nie wiesz, co tak naprawdę warto, w nim zobaczyć a nie chcesz, przecież zmarnować swojej okazji na zwiedzenie i poznanie tego miasta, jakim jest Gdańsk? Nic się nie martw, zapoznaj, się z tym artykułem a poznasz najważniejsze punkty, które warto zobaczyć w miejscowości Gdańsk.

- Brama Wyżynna
Brama ta przed wieloma laty stanowiła tak naprawdę główny wjazd do Gdańska. Naprzeciw tej o to bramy znajdował się most zwodzony, a tuż obok kładki dla pieszych. Brama Wyżynna w Gdańsku, wciąż zachwyca swoją bogatą historią, bogatymi zdobieniami, ale i rzeźbami.

- Ulica Długa
Ulica Długa to ta jedna z najbardziej znanych ulic w Gdańsku. Znajduje się w centrum, ale i jest główną ulicą, którą zwiedzają wiele tysięcy turystów co roku. Posiada wiele restauracji pomników atrakcji, ale i różnorodnych sklepów z pamiątkami.

- Wyspa Spichrzów w Gdańsku
Wyspa Spichrzów w Gdańsku położona jest pomiędzy Motławą a jej przekopem – Nową Motławą. Leży w centrum Śródmieścia, od wschodu połączona z Długimi Ogrodami poprzez Most Stągiewny, od południa ze Starym Przedmieściem, od zachodu poprzez Most Krowi i Most Zielony z Głównym Miastem.
W 1945 wyspa została prawie całkowicie zniszczona podczas walk między Wehrmachtem i Armią Czerwoną. Wojnę przetrwały tylko trzy spichlerze: Steffen, Deo i Wisłoujście.

- Fontanna Neptuna
Idąc, już w kierunku ulicy Długiej warto, jeszcze wspomnieć, że w jej połowie znajduje się naprawdę bardzo duży pomnik Neptuna, który jest, wykonany jako Fontanna a w lecie można, zobaczyć jak płynie tamtędy woda.

- Ulica Mariacka
To kolejna znana bardzo dobrze ludziom i turystą zza granicy ulica w Gdańsku. Jest tam pełno sklepów, atrakcji takich jak płynięcie statkiem, muzeum na statku, ale najważniejsze atrakcje na tej ulicy to Zielona Brama, ale i bardzo piękny Żuraw, który jest już zabytkiem ze średniowiecznej Europy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Gdańsk - zwiedzanie miasta - przez Wagabunda - 10-09-2022, 10:13 AM

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szwedzkie atrakcje - Uppsala Captain Kidd 0 336 06-16-2022, 05:44 PM
Ostatni post: Captain Kidd
  Finlandia - co warto zobaczyć? Captain Kidd 0 592 06-02-2022, 08:57 AM
Ostatni post: Captain Kidd
  Co warto zobaczyć w Gdańsku? Wagabunda 0 411 05-16-2022, 10:07 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Co warto zobaczyć w Gdyni? Wagabunda 0 370 05-15-2022, 10:43 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Mierzeja Helska i jej atrakcje Wagabunda 0 422 05-14-2022, 11:15 AM
Ostatni post: Wagabunda

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości