Jak porozumieć się mimo różnic?
#1
[Obrazek: rozmowa.jpg]


Kłótnia jest nieodłącznym elementem naszego istnienia. Kłócimy się z partnerem, rodzicami, pracownikami. Żeby nikogo nie zranić, nie zepsuć relacji trzeba kłócić się mądrze. Podczas kłótni zamykamy się na swój światopogląd. To dlatego kłótnia często się zaognia. Dlatego najważniejszą rzeczą jest otwarty umysł, który przyswoi argumenty drugiej strony. Otwarty umysł jest kluczem do mądrej kłótni.
Drugą rzeczą jest pozytywne nastawienie. Oczywiście, trudno jest zachować zimną krew i pozytywne nastawienie, jednak dzięki temu można zapobiec wielu mocnym słowom. Warto podczas kłótni nie przeć zachłannie w swoją stronę, bo może to przysporzyć więcej kłopotu.
Trzecim elementem mądrej kłótni jest wspólny grunt i cel. Ma być nim kompromis, znalezienie rozwiązania. Nie powinniśmy walczyć o rację. Bo co po wygranej, skoro osoba "pokrzywdzona lub przegrana" będzie czuć się źle. Twoja wygrana będzie krótka, dlatego jeśli już się kłócisz, to kłóć się o kompromis, o wspólne dobro - nie o rację.
Czwarty element to... argumenty. Nie zaczynaj kłótni bez mocnych argumentów. Bo kłótnia ma opierać się na argumentach, nie na pretensjach. Podejście chłodne, spokojne będzie najlepszym rozwiązaniem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jak porozumieć się mimo różnic? - przez Grzegorz - 02-22-2022, 03:26 PM

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Savoir vivre - sztuka dobrej rozmowy Karbowy 0 494 02-22-2022, 03:14 PM
Ostatni post: Karbowy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości