Sztokholmskie atrakcje
#1

Nazywany Wenecją Północy, jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski. Sztokholm to ciekawa kultura, wspaniała historia, piękna architektura i ciekawe muzea. Na jakie atrakcje warto postawić w czasie wycieczki po szwedzkiej stolicy? Oto obiekty, którym znane biura podróży poświęcają najwięcej uwagi.
Jedną z najwspanialszych perełek architektury w Sztokholmie stał się ratusz. Jego wieża od blisko stu lat zajmuje miejsce bardzo ważne w miejskiej panoramie, a piękne wnętrza przyciągają skutecznie uwagę gości z całego świata. To miejsce jest też ważne z innego względu. Warto pamiętać, że to właśnie tu rozgrywają się najważniejsze wydarzania związane z przyznawaniem Nagrody Nobla. Kolejna atrakcja, z której Sztokholm może być wyjątkowo dumny, to skansen. Założony w 1891 roku, jest najstarszą placówką muzealną pod gołym niebem w całej Europie. Kto w czasie wycieczki po mieście odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł zapoznać się z dawną architekturą poszczególnych regionów państwa szwedzkiego. To idealne miejsce dla tych, dla których Szwecja to nie tylko piękne zabytki, ale i wyjątkowa kultura.
A co z miłośnikami historii? Dla nich Sztokholm to przede wszystkim tak cenny zabytek, jakim jest królewski okręt „Vasa”. Okręt ten pochodzi z XVII wieku. Wydobyty z morskiego dna w latach 60-tych XX wieku, szybko stał się jedną z ważniejszych atrakcji na terenie Szwecji. Turyści chętnie zwiedzają ten niezwykły zabytek, który stał się samodzielną placówką muzealną. Jedno jest pewne - zwiedzenie tego obiektu na każdym może zrobić wyjątkowe wrażenie.
Sztokholm ma się czym pochwalić, a wizyta w stolicy Szwecji dla każdego z nas może się stać wspaniałą przygodą.
Atrakcji jest tu sporo, a samo miasto może oczarować gości swoimi kontrastami. Z jednej strony jest to nowoczesny, tętniący życiem ośrodek miejski, z drugiej – miasto pełne cennych zabytków, na terenie którego z historią można się spotkać niemal na każdym kroku.
W trakcie wycieczki po tym mieście można zwiedzić Stare Miasto – jedną z najpiękniejszych starówek, jakimi zadziwi turystów Szwecja.
Sztokholm to również pełne zieleni parki, wspaniałe widoki na nabrzeże oraz nowoczesne centra handlowe.
Art of light - Kunszt Wodny Gdansk | Baltic Sail
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sztokholmskie atrakcje - przez Captain Kidd - 05-12-2022, 07:58 PM

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdańsk - zwiedzanie miasta Wagabunda 0 168 10-09-2022, 10:13 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Szwedzkie atrakcje - Uppsala Captain Kidd 0 336 06-16-2022, 05:44 PM
Ostatni post: Captain Kidd
  Finlandia - co warto zobaczyć? Captain Kidd 0 592 06-02-2022, 08:57 AM
Ostatni post: Captain Kidd
  Co warto zobaczyć w Gdańsku? Wagabunda 0 411 05-16-2022, 10:07 AM
Ostatni post: Wagabunda
  Co warto zobaczyć w Gdyni? Wagabunda 0 370 05-15-2022, 10:43 AM
Ostatni post: Wagabunda

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości